Inštalácia pružných diskov Belleville

SOLON

Inštalácia precízne vyvinutých podložiek kužeľovej pružiny v metrických a palcových rozmeroch 
Belleville pružinová podložka, kužeľová kotúčová pružina a kužeľová pružinová podložka sú všetky názvy pre typ pružiny, ktorá je kónicky tvarovaným kotúčom, ktorý sa pri danej rýchlosti vychýli (vyrovnáva). Kónické pružinové podložky majú vysokú pružnosť, riešia tepelnú rozťažnosť a môžu produkovať extrémne vysoké zaťaženie v malej oblasti. Taktiež absorbujú náraz, poskytujú tlmenie a podporujú vysoké napätie v skrutkových aplikáciách.Vďaka všestrannosti a vysokovýkonným schopnostiam kónických kotúčových pružín sa stávajú vynikajúcou voľbou pre rad priemyselných aplikácií, vrátane aplikácií "live-loading", výroby čerpadiel a ventilov, priemyselnej automatizácie a ďalších.Vyžiadajte si informáci , kde sa dozviete viac o našich možnostiach Belleville alebo nás kontaktujte s akýmikoľvek otázkami.

Typické Belleville pružné podložky

Belleville pružiny sú charakterizované štyrmi geometrickými premennými vrátane vonkajšieho priemeru (OD), vnútorného priemeru (ID), hrúbky (T) a celkovej výšky (H), ako je znázornené na nasledujúcom diagrame. Pred výberom pružiny kužeľového kotúča starostlivo zvážte každé meranie:

Vnútorný priemer predstavuje veľkosť vnútorného otvoru kotúčovej pružiny a mal by zodpovedať veľkosti skrutky.Meranie vonkajšieho priemeru je maximálny vonkajší priemer podložkyHrúbka označuje hrúbku materiálu a výšku kotúčovej pružiny, keď je sploštenáMerania výšky predstavujú výšku kužeľovej pružiny v nezaťaženom stave

Pružné podložky Belleville inštalujeme kde poskytujú vysoké prevádzkové zaťaženie . Sú konfigurovateľné, aby spĺňali požiadavky na zaťaženie. Rôzne spôsoby utohovania kotúčových pružín zahŕňajú paralelné utahovanie na zdvojnásobenie zaťaženia bez zvýšenia vychýlenia.  

Ponúkame pružiny Belleville   v rôznych veľkostiach, výškach a hrúbkach, ktoré spĺňajú rôzne požiadavky na toleranciu. Pri výbere pružiny zvážte požiadavky na veľkosť a zaťaženie, ako aj prevádzkové prostredie. Výber materiálu je tiež dôležitý a je určený materiálom skrutky, prevádzkovou teplotou, prostredím a aplikáciou.

 Pružiny sú dostupné v nehrdzavejúcej oceli 17-7 PH, 301 z ušľachtilej ocele, Inconel a uhlíkovej oceli v metrických veľkostiach od 2,5 mm do 125 mm.

 Prírubové podložky

Prírubové podložky udržujú dostatočné napätie skrutiek a výsledné namáhanie tesnenia pri vysokoteplotných a vysokotlakových aplikáciách a po inštalácii ich nie je potrebné retorovať. Príklady zahŕňajú tesnenie živého zaťaženia príruby / kapoty, výmenníky tepla, ovládače a kryogénne aplikácie. Vyberte si z niekoľkých vysoko výkonných materiálov a radu vnútorných priemerov, vonkajších priemerov, výšok a hrúbok.

Palcové rozmery podložiek 

 od 7/64 ”do 2 ½” a vonkajšími priemermi od 1/4 ”do 5,50”.

 Metrické podložky

Metrické podložky sa vyznačujú rovnakým dizajnom a vysokovýkonnými možnosťami materiálu, ako sú palcové kužeľové pružiny, ale v metrických rozmeroch.  Vyrábané podľa DIN , metrické rozmeri od 4 mm do 125 mm v závislosti od zvoleného typu.